Dijital Gülüş Tasarımı

Sanal Ayna

Gülüş tasarımı genel bir yaklaşımla kişinin gülüşünü mevcut durumundan daha iyi bir noktaya taşımak için kişiye en uygun gülüş dizaynını belirleme ve uygulama işlemidir. Gülüş tasarımı çalışmasının amacı, gülüşünde kişiyi rahatsız eden minör bozuklukları düzeltmek olabileceği gibi, kişinin gülüşünü tamamen değiştirip kişiye özgü en ideal gülüşe ulaştırmak da olabilir.

Bu uygulama klasik yöntemlerle yapılabileceği gibi günümüzde baştan sona dijital ortamda özel yazılım programları ve üretim sistemleri kullanılarak da yapılabilir.

Daha ilk randevuda kişinin üç boyutlu ağız ve yüz taramaları yapılır. Video ve fotoğrafları çekilerek tüm veriler bilgisayara aktarılır. Kişi sanal ayna uygulaması ile diş tasarım kütüphanesinden dişler seçerek yüzünde nasıl göründüğünü dijital olarak deneyebilir. Bundan sonra kişinin tüm estetik analizi ve tasarım işlemleri dijital ortamda yapılır. Daha sonra hazırlanan bu tasarımın mock-up çalışması ile kişinin ağzında gerçek bir provası yapılır. Prova sonrasında kesinleşen tasarımın üretimi CAD-CAM sistemleri ile dijital yöntemlerle yapılır ve kişinin ağzına uygulanır.

Sanal Ayna ve Mock-Up hakkında detaylı bilgi için tıklayın.

Gülüş Tasarımı Nasıl Uygulanır?

Dijital Diş Hekimliği


İletişim Bilgileri

Takip Edin

İletişime Geçin

Please publish modules in offcanvas position.