Dijital Ortodonti

Diş çapraşıklıklarının tedavileri yakın zamana kadar sadece teller ile yapılabiliyordu. Bu nedenle halk arasında tel tedavisi olarak da isimlendirilen ortodontik tedaviler bir çok kişi için estetik kaygılar yaratıyordu. Bu soruna çözüm olması için şimdiye kadar diş renginde teller veya dişlerin iç yüzeyinden takılan teller kullanılabiliyordu. Şimdi ise, gelişen dijital diş hekimliği teknolojileri sayesinde dijital ortodonti veya telsiz ortodonti de diyebileceğimiz bu yöntem ile tamamen telsiz ortodontik tedavi yapmak mümkün hale geldi.

Sosyal mesafeden görünmeyen, yemek yerken çıkartılabilen şeffaf diş plakları sayesinde estetik kaygıların neredeyse ortadan kalktığı ortodontik tedaviler yapılabiliyor.

Dişlerin analizinin ve tedavi planının bilgisayar yazılımları ile yapıldığı bu teknik sayesinde, tedaviye başlamadan önce hem tedavi bitiminde dişlerin nasıl olacağını üç boyutlu animasyon olarak görebilmek, hem de yaklaşık tedavi süresini öğrenmek mümkün oluyor. Bütün tedavilerde olduğu gibi kişi için hangi yöntemin uygun olduğu tedaviyi yapacak hekim tarafından değerlendirilmelidir.

Dijital Ortodonti

Dijital Diş Hekimliği


İletişim Bilgileri

Takip Edin

İletişime Geçin

Please publish modules in offcanvas position.