Rehberli İmplant Cerrahisi (Guided Implant Surgery)

Rehberli cerrahi yöntemi bilgisayarda planlanan implant pozisyonlarının tam olarak planlandığı gibi ağza uygulanmasını sağlayan bir yöntemdir. Bu yöntemde Komşu dişlere veya dokulara tutunan ve üzerinde kılavuz bir deliğin olduğu rehber plaklar kullanılır. Bu kılavuz delikten çalışarak implant yuvası açılır ve implant yerleştirilir. Böylelikle İnsan hatası minimize edilerek implantlar en ideal pozisyonda yerleştirilmiş olur.

İmplant yerleştirme işleminden önce kişinin tomografisi çekilir. Çekilen tomografi görüntüleri kişinin ağız içi tarama (dijital ölçü) datası ile birleştirilir. Tomografi görüntüleri üzerinde mevcut kemik, komşu anatomik oluşumlar ve dişlerin kapanış ilişkileri incelenerek en ideal implant pozisyonları belirlenir. Bu aşamada implantların üç boyutlu olarak yeri, derinliği, açısı ve ebatlarına karar verilir. Bu pozisyonu sağlayacak kişiye özel cerrahi rehber tasarlanır ve üretilir.

Hatta bu şekilde planlanan implantların yerleri önceden bilindiği için üzerlerine takılacak geçici veya daimi dişler de işleme girmeden üretilerek hazır hale getirilebilir. Özel bazı koşullar gerektiren bu işlem sayesinde kişi klinikten implantları ile aynı anda takılan yeni dişleri ile çıkabilir.

Rehberli İmplant Cerrahisi (Guided Implant Surgery)

İmplant


İletişim Bilgileri

Takip Edin

İletişime Geçin

Please publish modules in offcanvas position.