İmplant Tedavi Seçenekleri

İmplant tedavilerini eksik diş sayısına göre sınıflandırabiliriz.

  • Tek diş eksikliğinde
  • Birkaç diş eksikliğinde
  • Hiç dişin kalmadığı çenelerde

implant tedavileri olarak gruplandırabiliriz.

Tek diş eksikliğinde implant tedavisi

Tek Diş Eksikliğinde implant tedavisine komşu dişlere hiç zarar vermeden bir implant ve üzerine diş yerleştirilir. Alternatif yöntem olan klasik köprü yönteminde komşu dişler aşındırılarak bütünlüğü bozulur. Oysa implant tedavisinde komşu dişler korunmuş olacağı gibi, o bölgedeki kemik uyarılacağı için kemik erimesi de önlenmiş olur.

Birkaç diş eksikliğinde implant tedavisi

Birkaç diş eksikliğinde implant tedavisinde aralıklarla yerleştirilen implantların üzerine köprü şeklinde dişler yapılabilir. Böylece eksik olan her diş için bir implant yerleştirmek gerekli olmaz, yeterli dayanıklılık için gerekli implant sayısını doktorunuz yapacağı incelemeler sonrası belirler.

Alternatif yöntem yine klasik köprü tedavisi veya takıp çıkartılan hareketli protezlerdir. İmplant tedavisi ile komşu dişlerin ve kemiğin korunması yanısıra sabit dişler ile daha konforlu bir tedavi sağlanmış olur.

Hiç dişin kalmadığı çenelerde implant tedavisi

Hiç dişin kalmadığı çenelerde implant tedavisinde sabit dişler sunması ve uzun ömürlü olması nedeniyle 4, 6 veya 8 implant üzeri sabit diş tedavileri öncelikli tercih edilen yöntemlerdir. ProArch, All-on-4 ve All-on-6 tedavileri en çok kullanılan yöntemlerdir. Bu implantlı tedavilere alternatif tedavi ise takıp çıkartılan tam protezlerdir.

İmplant


İletişim Bilgileri

Takip Edin

İletişime Geçin

Please publish modules in offcanvas position.