Gülüş Tasarımı Nedir?

Gülüş tasarımı, dişlere zarar vermeden estetik kriterler doğrultusunda kişinin yüzüne en uygun gülümsenin tasarlanmasıdır. Gülüş tasarımında amaç, tedaviye başlamadan önce hayalinizdeki gülümsemeye ulaşmak için gerekli işlemlerin tespit ve planlamasını yapmak ve bunları uygulamaktır. Gülüş tasarımı kişiye özel yapılan bir çalışmadır.

Gülüş tasarımında estetik hedeflerin yanı sıra hastanın diş sağlığının korunması ve daha iyi bir duruma getirilmesi hedeflenmektedir. Bu nedenle gülüş tasarımı sadece kişilerin fotoğraflarda kendini beğenmesi için veya daha rahat selfi çekebilmeleri için yapılan bir çalışma olarak görülmemelidir. Ayrıca gülümsemesinden emin olan bireylerin sosyal hayatlarında daha girişken olduklarını, daha pozitif ilişkiler kurabildiklerini, ve bunun da hem iş, hem de sosyal hayattaki başarılarını etkilediğini gösteren birçok bilimsel çalışma vardır. 

Gülüş tasarım sürecinde klasik teknikler kullanılabileceği gibi, özel gülüş tasarımı yazılımları, yani Dijital Gülüş Tasarımı yöntemleri de kullanılabilir.

Gülüş Tasarımı

Gülüş Tasarımı


İletişim Bilgileri

Takip Edin

İletişime Geçin

Please publish modules in offcanvas position.