Dr. Esra Silahtar

Dr. Esra Silahtar

Dr. Esra Silahtar

Dr. Esra Silahtar lise eğitimini Saint Beniot Lisesinde tamamladıktan sonra 1997yılında Marmara Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesini bitirdi. Diş hekimliği eğitimi sonrası yine aynı üniversitede akademik çalışmalarını sürdürdü. Diş hekimliğinde estetik uygulamalar üzerine uzmanlaşan Dr. Esra Silahtar doktora tezini Porselen Lamina Veneerler ile estetik diş tedavileri üzerine yaparak 2002 yılında uzmanlığını tamamladı. Yurt içi ve yurt dışı birçok yayını bulunan Dr. Esra Silahtar, üniversitede bulunduğu sürede birçok diş hekiminin eğitimine katkıda bulunmuştur.

Halen yurt içinde ve yurt dışında verdiği estetik diş hekimliği, porselen lamina veneerler, gülüş tasarımı ve gülüş tasarımında dijital teknolojiler konulu konferanslar, kurslar ve eğitimlerle diş hekimlerinin eğitimlerine katkıda bulunmaktadır.

Aynı zamanda genç diş hekimlerine mentorluk yapan Dr. Esra Silahtar 2001 yılından beri kurucusu olduğu kliniğinde hastalarına hizmet vermektedir.

previous arrow
previous arrow
next arrow
next arrow
Full screenExit full screen
Slider

Klinik pratiğinde ağırlıklı olarak estetik diş hekimliği, gülüş tasarımı ve implant tedavileri başta olmak üzere tüm diş hekimliği hizmetlerini sunmaktadır.

Klinik çalışmalarının yanısıra, Uluslararası bir firmada  Bilimsel Etkinlikler ve Klinik Eğitimlerden Sorumlu Müdür olarak görev yapmaktadır.

Hem ulusal, hem de uluslararası platformda birçok diş hekiminin konuşmacı ve eğitimci diş hekimleri olmaları için çalışmalar sürdürmektedir.

European Society of Cosmetic Dentistry, Estetik Diş Hekimliği Akademisi Derneği, Türk Diş Hekimleri Birliği üyesidir.

İletişim Bilgileri

Takip Edin

İletişime Geçin

Please publish modules in offcanvas position.